Komiks internetowy 12  
 
   

  -=O komiksie: =-

Witamy na naszej stronie komiksowej. Autorami komiksu "12" są:
  • Scenariusz: Krzysztof Komander, Mateusz Urbanowicz (Gom_Jabbar)
  • Rysunki: Mateusz Urbanowicz (Gom_Jabbar)
Strona powstała 01.01.2007 i istnieje jako archiwum komiksu zakończonego 01.09.2008.

  -=Tutorial, czyli jak TO się robi: =-


Zaraz po skończeniu szkicu scenariusza (można je zobaczyć w dziale Koncept-arty) powstaje dokładny szkic odcinka ołówkiem 0,3mm na kartce wielkości A3.

Szkic zostaje następnie "pociągnięty" tuszem - rapidografem Faber-Castell o grubości 0,25 mm. a zaraz potem szkic jest wygumowany i zeskanowany.

Plik ze skanera (300 dpi) otwieram programem Corel Painter IX.5 i dodaję warstwy z ramkami i kolorami. (Koloruję najczęściej narzędziem Scratchboard Tool). Na samym końcu dodaję tekst. Czcionka użyta w komiksie i na elementach samej strony internetowej to Futura Medium. Potem tylko łączę dwa obrazki, tak żeby były jeden pod drugim i zmniejszam do 25% z oryginalnego formatu.


Jeśli chcesz prześledzić dokładnie jak powstawał prawie każdy odcinek - większość szkiców i rysunków koncepcyjnych możesz zobaczyć w dziale Koncept-arty.

  -=O historii: =-

Tematem komiksu "12" jest głównie podróż, podróż i poszukiwanie. Dwójka głównych bohaterów podróżuje razem, w każdym odcinku zaczynając i kończąc osobna przygodę. Lecz nie jest to podróż bez ostatecznego celu.

  -=O bohaterach: UWAGA Spoiler!!!=-

Peter

Główny bohater opowieści - po wypadku, któremu uległ przewracając się na swoim skuterze pozostaje w śpiączce. Podróżuje razem ze swoim wyimaginowanym przyjacielem przez świat swojego umysłu pragnąc odnaleźć jedyną osobę którą kocha.

Robot

Najbardziej zdeterminowana część umysłu Petera przybiera postać przestarzałego robota-niani. Towarzyszy on głównemu bohaterowi w jego zmaganiach i wspiera go w trudnych momentach.

Jasnowłosa

Jedyna osoba za którą tęskni Peter, dla niej stara uwolić się ze snu.

Zapraszamy do lektury.

 
   
.|  Copyright Gom_Jabbar & K.Komander © 2006-09  |    | Powered by Kya & ComicGallery |     | wersja strony 1.0.6   |   
  made on a Mac