[ brak ]
.---------------------------.
| Piraci z Doliny Krzemowej |
`---------------------------'
(Pirates of Silicon Valley)
USA 1999, 95 min
reż. Martyn Burke
wyk. Noah Wyle, Joey Slotnick, Anthony Michael Hall, John DiMaggio, Josh Hopkins
Warner Bros
Hagiografia Microsoftu i potępienie Appla.

Wydawało mi się, że znam te wszystkie historie Appla i Microsoftu, ale nie! nie znam. Wszystko jest odwrotnie, niż myślałam.
Appla robił Jobs ćpun i wcale nie jedli jabłek, Gates sypiał w okularach, był nawiedzonym kolesiem i nie pochodził z bogatego domu, wszyscy byli otoczeni bandą kretynów, a same chłopaki były wiecznie nieogolone, niedomyte i grała im muzyczka.
Microsoft uderzył do IBMa, a nie odwrotnie, i zaproponawali im DOSa! Tak, tak! I nawet zachcieli licencji.
Biedny Bill, zastraszone, nieśmiałe chłopię, przez Jobsa kopnięte w dupę na jakichś targach... Dzielny Jobs, od kwasa szybko przechodzący w gajerki i fryzurki... Biedny, wiecznie speszony wspólnik Jobsa... Ta świnia wspólnik Gatesa... Ta okrutna świnia Jobs... Jobs jest zły, jest wcieleniem Szatana i nie przyznaje się do dziecka, a Bill jest dobry, niezdarny i sympatyczny. Przewraca się na wrotkach.
Okay, Apple ukradło Xeroxowi system graficzny i myszkę, a w tym czasie Microsoft ciężko pracował, ale też postanowił "mieć" gui Appla. Jobs bawi się w Boga, a Gates ratuje świat przed zagładą. Microsoft nic nie ukradł, nevernever, oni to napisali od początku, sami!

A co powiedział Jobs (Apple)? Jobs powiedział: "dobrzy artyści kopiują, a genialni - kradną!" A następnie mówi to Gates, ale my już wiemy, że Apple to wróg, a Microsoft to fajne chłopaki. Uprzejmie proszę się ustosunkować do autorstwa tego tekstu without prejudice.
Propagandowa szmata. Bue.
Kuba: Co wy dziewczynki zrobiłybyście bez Microsoftu (I mean ty i twoja AMIGA)?
Jon: Garfield, zjadłeś mój befsztyk!!!!!!!!!
Garfield: Nie, tylko pożyczyłem.
Ostatnie zmiany -- 2001