[ Jenna Elfman, Matthew McConaughey ]
.-------.
| Ed TV |
`-------'
USA 1999, 118 min
reż. Ron Howard
wyk. Matthew McConaughey, Jenna Elfman, Sally Kirkland, Martin Landau, Woody Harrelson, Elizabeth Hurley, Dennis Hopper
ITI Home Video
Stacja telewizyjna, która ma gorszą oglądalność niż programy o ogrodnictwie, znajduje sobie facecika, którego będą filmować 24/h i to się ludziom cholernie spodoba. I faktycznie, oglądają jak dzicy, zwłaszcza panie. I wszystko gra, dopóki Ed nie zakochuje się w dziewczynie swojego brata, który zresztą ją zdradza. A kamera za plecami. A potem jeszcze objawia się po 20 latach ojciec itp.

Cóż, kawałki nudniejsze i ciekawsze. To film chyba raczej telewizyjny niż kinowy. O fajnej rzeczy, mianowicie o tym, że telewizja zrobi z twojej rodziny szmatę i wejdzie z butami do łóżka, a nawet jak się nie masz czego wstydzić, to zawsze zostaje coś, co chcesz mieć tylko dla siebie. W ogóle kilka ładnych aluzji na temat telewizji i dążenia do sławy.
Kilka rewelacyjnych dowcipow, kilka scen zajebiście śmiesznych, kilka dramatycznych i prawdopodobnie wzruszających, ale to wszystko jakoś tak mało wartko. Zajebiste wstawki od widzów. Ale czegoś mi tu brakuje. Sorry, ale porownania z "Truman Show" film nie wytrzymuje.
Ostatnie zmiany -- 2001