[ Jessica Biel, Wesley Snipes, Ryan Reynolds ]
.------------------------.
| Blade - Mroczna trójca |
`------------------------'
(Blade - Trinity)
USA 2004, 113 min reż. David S. Goyer
wyk. Wesley Snipes, Kris Kristofferson, Jessica Biel, Ryan Reynolds, Dominic Purcell, Parker Posey, Triple H
Warner
http://www.bladetrinity.com/
Blade, jak pamiętamy z poprzednich dwóch części, jest dobrym wampirem polującym na złe wampiry. Pomaga mu Whistler, który już jest trochę za stary na takie zabawy. Wampiry budzą megawampira Drake'a, żeby im pomógł a) wybić się na niepodległość, b) rozwalić Blade'a, któremu robią złą reklamę w mediach, żeby miał trudniej. Z Blade'm nawiązuje kontakt grupa młodzieży, która również zwalcza wampiry, bawiąc się zresztą przy tym znacznie lepiej od naszego bohatera.

Jeszcze eleganciej, prężniej i bardziej komiksowo, skórzane stroje jeszcze bardziej skrzypiące. Sidekicki nareszcie młode i albo ładne, albo elokwentne (Reynolds gębę ma osobliwie paskudną, ale teksty dostał zacne). Muzyka wpytkę, klisze klasyczne, zdjęcia pyszne. Więcej humoru, absurd zbilansowany, scenariusz zbalansowany. Posey robi coś tak dziwnego tymi ustami, że nie można oderwać od niej wzroku (fajna rola pojebanej wampirki).
Dobra, teraz wady: tłumaczenie tytułu (bardzo proszę mnie nie rozśmieszać wtykaniem przymiotników typu "mroczny" w nieodpowiednie miejsca), pięć sekund nędznej animacji i Kris Kristofferson. No nie mogę patrzeć na gościa. Bardzo się cieszę, że tb mnovwnwą j zvneę ceęqxb. Na szczęście Wesley aktorem niezawodnym jest. Twarz jak kamień.
Polecampolecam.
Ostatnie zmiany -- 2005